Oczyszczacz powietrza Belloni & Morini

Oczyszczacz powietrza to niezwykle przydatne urządzenie. Wachlarz jego zastosowań jest coraz szerszy, dlatego trafia do coraz większej liczby odbiorców. Istnieje możliwość dostosowania charakterystyki pracy urządzenia do własnych preferencji i potrzeb. Oczyszczacze powietrza mogą efektywnie pracować zarówno podczas okresu grzewczego, kiedy występuje duże stężenie zanieczyszczeń w postaci smogu, jak i w czasie pylenia roślin. Jest to możliwe dzięki charakterystyce zastosowanych filtrów.

Ze względu na rodzaj tego komponentu zastosowanego w urządzeniu, oczyszczacze dzielą się na: oczyszczacze powietrza na smog, jonizatory powietrza, oczyszczacze powietrza z nawilżaczem oraz przeznaczone dla alergików.

Oczyszczacze powietrza na smog

Oprócz działań prewencyjnych, czyli zmiany systemów grzewczych, można indywidualnie zadbać o jakość w powietrza w mieszkaniu. Znakomitym rozwiązaniem są dedykowane do smogu oczyszczacze powietrza. W smogu znajduje się wiele substancji, które wpływają negatywnie na zdrowie (m.in. pyły PM2.5, benzopireny, formaldehyd, benzen czy dioksyny). Aby oczyszczacz efektywnie usuwał je z powietrza, należy zastosować filtr o klasie, co najmniej E11 oraz filtry z węglem aktywnym. Dla dużego zapylenia, poleca się stosowanie filtracji mechanicznej. Zapewnia to usunięcie nawet najdrobniejszych pyłów.

Oczyszczacze antyalergiczne

Wiosna to bardzo ciężki okres dla alergików. Aby nieco ułatwić oddychanie i wykonywanie codziennych czynności, warto zastosować antyalergiczny oczyszczacz powietrza. Dzięki wieloetapowemu oczyszczaniu oraz dodatkowemu jonizowaniu powietrza, można zniwelować ilość substancji alergizujących. Szacuje się, że skuteczność takich urządzeń to 99,9 %.

Nawilżające oczyszczacze powietrza

Konieczność ogrzewania budynku w okresie jesienno-zimowym wpływa niekorzystnie na wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Dlatego też, znakomicie w takiej sytuacji sprawdza się oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, przystosowany do jednoczesnego oczyszczacza i nawilżania powietrza w pomieszczeniu. Nawilżanie za pomocą takiego urządzenia można podzielić na dwa rodzaje.

Pierwszym wariantem jest nawilżanie ultradźwiękowe, gdzie cząsteczki wody są rozpylane za pomocą wibrującej membrany. Mimo prostoty działania, wydajność takich urządzeń, niestety jest niska.

Drugi sposobem jest nawilżanie ewaporacyjne. Woda jest zaciągana przez matę ewaporacyjną z zasobnika. Następnie, dzięki przepływowi powietrza, woda paruje, uwalniając się do pomieszczenia. Jest to zdecydowanie efektywniejszy sposób nawilżania powietrza.

Oczyszczacz powietrza Belloni & Morini BM-A 102 B z nawilżaczem, jonizacją i lampą UV.

Super cena: 869 zł!

Jonizatory

Jonizatory również mają działanie przeciw alergiczne. Urządzenia te emitują jony ujemne, które dociążają roztocza i bakterie, powodując ich opadanie. Ponadto, każde urządzenie elektryczne emituje jony dodatnie, które sprzyjają rozwojowi bakterii i roztoczy. Jonizujący oczyszczacz powietrza, zmniejsza ten efekt.

Rodzaje oczyszczaczy powietrza – podsumowanie

Oczyszczacze to urządzenia, które znalazły zastosowanie w wielu domach i mieszkaniach. Potwierdzeniem ich efektywności jest zadowolenie użytkowników, którzy bardzo często korzystają z tych urządzeń, każdy w zupełnie innym celu. Co więcej, rozwój technologii oczyszczania powietrza, sprawia, że wachlarz zastosowań staje się coraz szerszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.